Kalendár podujatí

Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Blíži sa čas vianočný a s ním aj čarovný dátum príchodu sv. Mikuláša. Anjeli i nezbední čertici už klopú na dvere Oravského múzea a my sa nevieme dočkať kedy ich budeme môcť pustiť. Preto tento rok zavíta Mikulášska družina na Oravský hrad už v predstihu – 2.12.2018. Čaká na Vás čarovná predvianočná atmosféra, ukážky pečenia vianočných oblátok, zdobenie medovníkov, remeselný jarmok, sladká medovina i tradičné ľudové koledy. Okrem Mikuláša a jeho družiny sa môžete tešiť aj na rozprávku O dvanástich mesiačikoch.

Podujatie sa uskutoční 2. decembra 2018. Vstupy do hradu v čase: 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 h.

Vstupné na podujatie: 3,00€/ dospelí; 2,00€/študenti, dôchodcovia, ZŤP; 1,00€/ deti do 6 rokov. Vstupenky je možné rezervovať telefonicky na telefónnom čísle +421 43 581 61 53 alebo mailom na adrese marketing@oravskemuzeum.sk. Vstupenky je možné zakúpiť v pokladni OH v deň podujatia.

Podujatia

Na Orave sa stále niečo deje. Orava ponúka množstvo podujatí, ktoré súvisia s históriou, remeslami, umením. Každá z obcí ponúka pravidelné kultúrne, športové alebo zábavné podujatia. Zámerom podujatí je ukážka tradícií, ale aj bežného života ľudí v minulosti. Aj vďaka tomu sa dozvedáme, čím je obec po stáročia známa a výnimočná.