Využite novú aplikáciu, ktorá vás bude sprevádzať najkrajšími atraktivitami v destinácii Žilinský kraj.

Kam s deťmi

Orava je rozprávkový kraj. Deti si môžu užiť jazdu vláčikom, spoznať život na farme, alebo sa zahrajú v parkoch. V lete sa môžu osviežiť v kúpaliskách. V zime sa vyblázniť v detskom svete, plnom rôznych atrakcií. Ponuka je široká, tak si už len vybrať.

Kubínska hoľa

Zábava s deťmi po celý rok je určite na Kubinskej Holi. V lete si môžete zapožičať horské trojkolky a kolobežky. Pre milovníkov adrenalínu je tu lanový park Tarzánia.Člnkovať a chytať ryby môžete v malom jazierku. Pre milovníkov turistiky sú tu nenáročné turistické trasy. Výlet na Puchmajerovo, či náučný chodník, ktorý vedie lesom. Obľúbená je cykloturistika. V zime je tu úžasná lyžovačka.

Viac sa dozviete tu: www.kubinska.sk

Na výlet vláčikom

Previesť sa vláčikom túži každé dieťa. Na Orave je obľúbený Roháčsky vláčik a určite treba navštíviť Oravskú lesnú železnicu.

Viac sa dozviete tu:
Web: www.rohackyvlacik.sk
Web: www.oravskemuzeum.sk

Vyhliadkova plavba loďou

Zážitková plavba loďou pre deti a dospelých. Plavba loďou po Oravskej priehrade je spojená s prehliadkou Slanického ostrova. Plavba po Oravskej priehrade vám ponúka nádherné výhľady na okolité hory a prírodu.

Viac sa dozviete tu:
Web: www.lodorava.sk

Splavovanie rieky Oravy na pltiach

Spoznať históriu Oravy a zároveň zažiť fascinujúcu plavbu po rieke Oravy môžete na drevenej plti. Plavba je nenáročná, bezpečná a ubehne rýchlo. Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke Orava vedie popod skalnaté bralo Oravského hradu. Pri plavbe sa vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti.

Viac sa dozviete tu: www.plte-orava.sk

Aquarelax

Deti a voda to proste patrí k sebe. V aquaparku sa vaše deti vyšantia a užijú si kopec zábavy. Pripravené sú tobogány, divoká rieka, vírivky, detský bazén. Pre aktívnych športovcov je k dispozícii plavecký bazén. Športoví nadšenci si určite prídu na svoje vonkajšom ihrisku.

Viac sa dozviete tu: www.aquakubin.eu

Jazda na koni

Chceli by ste vyskúšať jazdu na koni? Priamo v areály je vybudovaný ranč v ktorom sú kone. Deti zažijú jazdu na koňoch v krásnej Oravskej prírode. V areály je moderná jazdecká hala. Vďaka nej môžete jazdiť na koni za každého počasia či už v zimnom alebo letnom období.

Viac sa dozviete tu: www.oravskyhaj.sk

Náučný turistický chodník

Príjemná prechádzka pre celú rodinu. Deti sa dozvedia množstvo informácií ohľadom fauny, flóry a biotopov tejto oblasti. Výlet sa začína od Koliby u Kuba a vedie po vrchol Vasiľovskej hole.

Viac sa dozviete tu: www.leto.skizabava.sk

Jazda tankom

Trošku adrenalínu pre deti nezaškodí. Užite si jazdu v tanku BVP (bojové vozidlo pechoty) náročným a členitým terénom. Na svoje si prídu milovníci vojenskej techniky, ale aj tí, čo túžia skúsiť netradičnú jazdu v netradičnom vozidle.

Viac sa dozviete tu: 0904 443 662

Múzeum Oravskej dediny

Múzeum je umiestnené v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. Deti sa v múzeu dozvedia množstvo zaujímavých informácií z histórie Oravy. Zariadenie domov a chov domácich zvierat umožňujú návštevníkom predstaviť si život a prácu Oravcov v minulosti.

Viac sa dozviete tu: www.muzeum.zuberec.sk

Rozprávkova dedina

Cítiť sa ako v rozprávke môžu vaše deti v Rozprávkovej dedine. Rozprávková dedina vám ponúka ubytovanie v samostatných objektoch – domčekoch ideovo inšpirovanými rozprávkami. Vaše deti sa aspoň na chvíľku stanú súčasťou ich obľúbených rozprávok.

Viac sa dozviete tu: www. penzionkoliba.sk

Vyhliadková veža Zakamenné

Krásny výhľad na Babiu horu a Pilsko môžu vaše deti vidieť z 15 metrov vysokej rozhľadne v Zákamennom. K rozhľadni vedie nenáročná, asi 2 km dlhá značená turistická trasa od obchodu v centre dediny, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi

Viac sa dozviete tu: www.zakamenne.sk

Ecocentrum Zázrivá

Záchranná stanica v Zázrivej je určená na záchranu poranených, chorých alebo inak poškodených voľne žijúcich živočíchov v prírode a opusenných mláďat. Deti si môžu prezrieť priestory Záchrannej stanice, živočíchy, ktorých zdravotný stav to umožňuje, dozvedieť sa informácie o záchrane živočíchov i o ochrane prírody všeobecne.

Viac sa dozviete tu:
Web: www.zachranazvierat.sk

KINDERLAND – Najväčšia detská izba

Kinderland ponúka svojim návštevníkom rôzne druhy zábavy. Delí sa na 5 zón, ktoré ponúkajú rôzne druhy využitia. Fun zóna, jump zóna, 3D, 5D kino, game zóna, aqua zóna. Okrem atrakcií pre deti a dospelých sú v ponuke rôzne reštauračné služby (kaviareň, cukráreň).

Viac sa dozviete tu: www.kinderlandno.sk

Zábavný park FUNNYPARK

Funny park je miesto, kde si každý nájde to svoje. Malý aj veľký. Leží medzi korunami stromov, v jednom z najmalebnejších miest Slovenska, v Oravskej Lesnej. Funny park je plný adrenalínových i športových prekážok, ktoré vyskúšajú vašu odvahu a silu, stmelia rodinu, vyvolajú úsmev na tvári a urobia z obyčajného dňa neobyčajný.

Viac sa dozviete tu: www.funnypark.sk

Zážitkový rybolov

Na súkromnom rybníku v Párnici si môžete skúsiť i zážitkový rybolov. Využiť môžete skúseného rybára, ktorý vám nielen zapožičia profesionálne udice, nástrahy a návnady, ale po celú dobu lovu Vám urobí asistenta. Chytiť môžete skutočne pekné ryby s veľkosťou i nad 1m. Samozrejme úspešnému rybárovi urobíme aj spomienkové fotografie s úlovkom. Ak máte záujem o zážitkový rybolov je potrebné si ho vopred na webe dohodnúť a zarezervovať.

Viac sa dozviete tu: www.zazitkovy-rybolov.sk

Unikátne a majestátne dedičstvo

Región ponúka neskutočné množstvo kultúrnych pamiatok s bohatou históriou. Nejedna z nich patrí do dedičstva UNESCO. V mnohých sa počas celého roka konajú sprievodné podujatia spojené s ukážkami tradícií a zvykov.