Leto na Orave

Región jedinečný nádhernou prírodou, známy zaujímavou históriou, výnimočný pestrou kultúrou a populárny výbornou gastronómiou. Krásne prírodné zákutia ako stvorené pre horskú turistiku, cyklistiku a vodné športy. Vyhliadkové plavby loďou, pútavá plavba tradičnou plťou a ponuka aquaparkov. Toto všetko a ešte viac môžeš zažiť na Orave.

10 odporúčaných tipov

 1. Oravský Hrad 
  Najnavštevovanejší hrad na Slovensku. Pochádza z 13 storočia.
 2. Aquarelax Dolný Kubín
  Je unikátne vodné dielo vcentre Dolného Kubína. Jeho dominantou je Vodný svet s ponukou vodných atrakcií rôzneho druhu.
 3. Plte na Orave
  Jedinečná plavba pre celú rodinu. Počas plavby sa vám naskytne jedinečný pohľad na zákutia rieky Oravy a jedinečný Oravský hrad.
 4. Múzeum oravskej dediny
  Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá na Slovensku. Rozprestiera sa v prekrásnom prírodnom prostredí Roháčov.
 5. Oravská lesná železnica
  Oravská lesná železnica je jednou z mála zachovaných  úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou. Prezentuje pôvodný spôsob prepravy dreva.
 6. Roháče
  Ideálne miesto pre milovníkov prírody a turistiky.
 7. Brestovská jaskyňa
  Je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Podzemné chodby vymodeloval ponorný vodný tok v stredných a mladších štvrtohorách, ktorý v súčasnosti stále tečie spodnými časťami jaskyne.
 8. Slanický ostrov umenia
  V prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie.
 9. Babia hora
  Kráľovná všetkých hôr. Babia hora je najsevernejší vyhliadkový bod Slovenska a zároveň najvyšší vrch Oravských Beskýd. 
 10. Socha Ježiša Krista
  Unikátnu brazílsku sochu Ježiša Krista nájdeš aj na Orave, v obci Klin. 9,5 metrová socha sa nachádza na kopci Grapa, odkiaľ je nádherný výhľad na Oravskú priehradu a panorámu Tatier.

Na Orave sa nudiť nikdy nebudeš!