Doprava

Autom

Na Oravu sa dostanete autom prostredníctvom hlavných európskych koridorov a medzinárodných cestných ťahov.

E50: Česká republika – Slovensko – Ukrajina (západ a východ Európy)
Na Oravu je z E50 možné odbočiť v Žiline (cesta II/583), Kraľovanoch (cesta I/70), v Ružomberku (cesta E77) a v Liptovskom Mikuláši (cesta II/584).

E77: Poľsko – Slovensko – Maďarsko (sever a juh Európy)
Cesta na Oravu vedie z Ružomberka (križovatka s E50) smerom na Dolný Kubín, Oravský Podzámok, Tvrdošín a hraničný priechod s Poľskou republikou Trstená – Chyžné.

E75: Poľsko – Slovensko – Maďarsko (sever a juhozápad Európy)
Na Oravu je z E75 možné odbočiť v Krásne nad Kysucou (cesta II/520) a cez Starú Bystricu, Oravskú Lesnú, Námestovo, Trstenú sa dostanete na hraničný priechod s Poľskou republikou Suchá Hora – Chocholów.


Mapa


Autobusom

Autobusové spoje do jednotlivých oravských miest, obcí a stredísk turistického ruchu môžete vyhľadať prostredníctvom www.cp.sk.


Mapa vzdialeností miest SVK

 

TigerExpress otvoril nové spojenie medzi Poľskom a Slovenskom


Vlakom

Dôležitým železničným uzlom pre Oravu sú Kraľovany, kadiaľ prechádzajú vnútroštátne (Košice–Kysak–Vrútky–Žilina–Bratislava) aj medzinárodné železničné spojenia (Košice–Žilina–Ostrava–Praha). Z Kraľovian vedie smerom na Oravu jednokoľajová železničná trať do Trstenej. Vlakové spojenia nájdete na www.cp.sk.


Mapa železničnej siete SVK


Letecky

Ľahko dostupné letiská Žilina – Hričov (vzdialenosť 64 km) a Poprad – Vysoké Tatry (vzdialenosť 96 km) umožňujú spojenie Oravy prostredníctvom aeroliniek so zahraničím.


Mapa letísk SVK