Využite novú aplikáciu, ktorá vás bude sprevádzať najkrajšími atraktivitami v destinácii Žilinský kraj.

Vodné aktivity

Vďaka rieke Orave a Oravskej priehrade patrí región medzi vyhľadávané strediská vodných športov. Kúpanie, jachting, vodné bicyklovanie, člnkovanie, windsurfing, vodné skútre, rafting či športový rybolov predstavujú niekoľko možností na príjemné strávenie voľného času alebo celej dovolenky. Areál vodných športov na Gäceli je v rámci Slovenska jediným, ktorý využíva výhradne prirodzený vodný tok.

Plavba plťou, Horná Lehota

Vyhliadkovú plavbu tradičnou plťou po rieke Orava popod skalné bralo Oravské hradu nájdete v obci Horná Lehota. Plavba z Hornej Lehoty do Oravského Podzámku trvá približne jednu hodinku a ponúkne vám jedinečné pohľady na Oravský hrad.

Web:  www.plte-orava.sk
E-mail: tandem@orava.sk
Tel.č.: +421 (0)911 358 182
GPS: N 49.2612 E 19.3579

Splav na plti, Podbiel

Jedinečná plavba plťou po rieke Orava popod Červenú a Bielu skalu. Okrem nezabudnuteľnej scenérie počas plavby majú návštevníci možnosť občerstvenia regionálnym nápojom s kultúrnou vložkou.

Web: www.pltnikpalko.sk
Tel.č.: +421 (0)904 149 515

Plavba loďou po Oravskej priehrade, Oravská priehrada prístav č. 2

Vyhliadková plavba po Oravskej priehrade spojená s prehliadkou Slanického ostrova, kde sa nachádza stála expozícia ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. V interiéry kostola, ktorý sa nachádza na ostrove je nainštalovaná expozícia „Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba“ a v exteriéri sa nachádza lapidárium „Oravskej kamenárskej tvorby 18. a 19. storočia“. V bývalej hrobke, ktorá sa taktiež nachádza na ostrove sa nachádza expozícia histórie zatopených obcí a budovania Oravskej priehrady. Vyhliadková plavba po Oravskej priehrade spolu s prehliadkou trvá približne 90 min.

Web: www.oravskagaleria.sk
Tel.č.: +421 (0)905 915 108
E-mail: ogaleria@nextra.sk
GPS: N49°24’0.33″ E19°30’50.12″

Orava Splav, Dolný Kubín

Adrenalín na divokej vode. Rieka Orava ponúka nenáročný splav prekrásnou oravskou prírodou, kde každý účastník spozná na čo je veslo. Okrem požičovne kompletného vodáckeho vybavenia zabezpečujeme splavy – predovšetkým na rieke Orave pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, detské tábory, školské výlety, partie priateľov, ale aj pre skúsených vodákov.

Web: www.oravasplav.sk
Tel.č.: 0903 657 992
E-mail: oravasplav@gmail.com

Člnkovanie na umelej vodnej nádrži, Kubinska Hoľa

Člnkovanie na umelej vodnej nádrži, ktorá sa nachádza uprostred strediska a vyveziete sa k nej pohodlne sedačkovou lanovkou. Maximálne rozmery jazera sú 100 x 30 m, takže to zvládne naozaj každý. V nádrži sa nachádzajú aj rôzne druhy rýb, takže sa môžete pri plavbe pobaviť ich pozorovaním. Jazero v lete funguje aj ako protipožiarna nádrž, v zime ako zásobáreň vody pre umelé zasnežovanie.

Web: www.kubinska-sk
Tel.č.: +421 915 595 311
E-mail: info@kubinska.sk
GPS: GPS: N49°15´03.6″ E19°16´00.9″

Zážitky na vode

Okrem lyžovania, turistiky a kultúry, Vám Orava ponúka aj rôzne vodné atrakcie. Moderné aquaparky s vodným svetom a ponukou atrakcií pre všetkých. Unikátne vodné dielo Oravská priehrada s možnosťou kúpania, jachtingu, surfingu a iných vodných športov. Uprostred priehrady sa nachádza ostrov s historickou pamiatkou, na ktorý premávajú vyhliadkové plavby loďou. Na toku rieky Orava sa môžete stretnúť s plavbou na tradičnej plti popod Oravský hrad, prostredníctvom ktorej sa vcítite do histórie pltníctva na Orave. Rieka Orava ponúka aj možnosti na rafting.