Využite novú aplikáciu, ktorá vás bude sprevádzať najkrajšími atraktivitami v destinácii Žilinský kraj.

Prírodné zaujímavosti

Orava má bohato členený reliéf. Región lemujú zo všetkých strán pohoria: Kysucká vrchovina, Oravské Beskydy, Západné Tatry – Roháče, Malá a Veľká Fatra či Chočské vrchy. Tieto danosti vytvárajú predpoklady pre aktívny oddych, ktorý poteší oko a upokojí dušu. Región je navyše pravým hubárskym rajom.

Brestovská jaskyňa, Zuberec

Brestovská jaskyňa sa nachádza v Západných Tatrách, v tesnej blízkosti Múzea oravskej dediny na Brestovej v Zuberci. Predstavuje podzemnú súčasť rozsiahleho hydrologického systému. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmymi sifónmi. Jedinečnosť jaskyne je v tom, že vo vnútri sa nenachádza žiadne svetlo.

Web: www.ssj.sk
E-mail: brestovskaj@ssj.sk
Tel.č.: +421 (0)911 062 363
GPS: N 49,2588997, E 19,6609001

Jódobromový prameň slanej vody, Oravská Polhora

Pod úpätím Babej hory, v osade Slaná voda sa nachádza unikátny minerálny prameň jódo-bromovej vody. Jedinečná liečivá voda bola známa už v 16. storočí. V minulosti sa voda využívala na liečbu kožných, ženských, vnútorných chorôb a katarov horných dýchacích ciest. Po niekoľkých rokoch sa podarilo opätovne sprístupniť prameň vzácnej slanej vody. Nový altánok so vzácnou slanou vodou stojí na mieste pôvodného altánku.

Web: www.oravskapolhora.sk
Tel.č.: +421 (0)915 703 212

Rašeliniská, Oravská Polhora

Obec Oravská Polhora je významná aj množstvom rašelinísk, ktoré sú chránené. Medzi ne patria Slaná voda, Tisovnica a Rašelinisko Polhorská píla.

Web: www.oravskapolhora.sk
Tel.č.: +421 (0)915 703 212

Slovenský Severný pól, Oravská Polhora

Najsevernejším vrcholom Slovenska je MODRALOVÁ, uvádzaná aj ako Beskydok (1 168mn.m.). Z vrcholu sú nádherné výhľady na Beskydy či Babiu horu.

Web: www.oravskapolhora.sk
Tel.č.: +421 (0)915 703 212

Nekonečná príroda

Orava, región známy nielen krásnymi horami, ale aj bohatou históriou. Nenáročné výlety pre rodiny s deťmi, či náročné horské a vysokohorské túry. Horské vodopády a jazerá. Cyklistika nielen cestná, ale aj horská po lesných a štrkových cestách. Kúpanie v modernom aquaparku, či na otvorenej vode na priehrade. Adrenalínový splav na raftoch, či pokojná plavba na tradičných pltiach. Každý si príde na svoje.