WORLD TRAVEL SHOW 2018

INTERNATIONAL TOURISM FAIR

19.10.2018 – 21.10.2018

Poslaním Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu World Travel Show je propagácia krajín a regiónov z celého sveta, ktoré sú príťažlivé pre turistov a prezentáciu firiem z oblasti cestovného ruchu, vytvorenie nového štandardu pre veľtrh cestovného ruchu a integráciu podnikateľského prostredia.

Touto spoluprácou sú pozývané cestovné kancelárie a dodávatelia z celého sveta. Veľtrh je skvelou príležitosťou na nadviazanie obchodných vzťahov, získavanie nových klientov a objavovanie neznámych trhov.

Dôležitou súčasťou podujatia sú stretnutia s cestujúcimi, ktorí pripravujú zaujímavé rozhovory a prednášky. Vďaka tomu navštívi svetová cestovná show desiatky tisíc ľudí, ktorí hľadajú dobrodružstvo a inšpiráciu.

Tretie vydanie World Travel Show sa konalo od 19. do 21. októbra 2017 v najväčšom veľtrhu a kongresových centrách v tejto časti Európy – Ptak Warsaw Expo v Nadarzyne vo Varšave. Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu World Travel Show je jedným z najvýznamnejších veľtrhov cestovného ruchu v Poľsku.

V spolupráci s Klastrom ORAVA, o.o.c.r. a zahraničným zastúpením cestovného ruchu Slovenska v Poľsku p. Egriovou sme sa zúčastnili výstavy cestovného ruchu vo Varšave.

V piatok 19.10.2018 o 16:30 hod. sme na hlavnom javisku prezentovali prípravu tradičného slovenského jedla „Bryndzové halušky“ s profesionálnymi kuchármi z Oravského Hája, kde v živom prenose po celom výstavisku a pred asi 150 divákmi od začiatku uvarili chutný slovenský pokrm a ponúkli ho na degustáciu prítomným divákom. Na hlavnej prezentačnej obrazovke boli odprezentované maľované mapy o Slovensku a jeho regiónoch. Na javisku súčasne hrala ľudová hudba v podaní súboru „Primáš“ z Banskej Bystrice.

V sobotu 20.10.2018 prijal pozvanie na obed najpopulárnejší poľský cestovateľ, kanoista Aleksander Doba s manželkou, synom a vnukom, kde naši kuchári predviedli slovenskú gastronómiu a k dobrému obedu sme ponúkli aj slovenské tokajské víno „Chateau GRAND BARI“. Pán Doba prijal pozvanie so svojou rodinou do regiónu Oravy na jar 2019, kde by rád splavil našu rieku Orava.

Z dôvodu veľkého úspechu na hlavnom javisku nás organizátori požiadali o daľší vstup do programu, kde sme si zopakovali piatkovú akciu prezentácie slovenskej gastronómie s vystúpením ľudového súboru. Pre zmenu sme varili a ponúkali na degustáciu Oravskú kapustnicu.